Rozhovor s Hummerom

Autor: Andrej Petrus | 28.12.2011 o 1:39 | (upravené 28.12.2011 o 15:37) Karma článku: 6,74 | Prečítané:  282x

Mnohí určite veľmi dobre poznáte čierny Hummer parkujúci na Panskej ulici v Bratislave, auto, ktoré zosobňuje to, že niektorí môžu a niektorí nie. A ľudia iba prechádzajú a prehliadajú. Ako je to možné?

V nedeľu večer pri prechádzke v Starom meste som stretol Tomáša Pečiara z cyklokoalície. Sadli sme si na pivo a okrem mnohých tém ktoré sme prebrali sa vyskytla aj téma Hummeru zaparkovaného na Panskej ulici. Mnoho ľudí už prejavilo svoj negatívny názor, viackrát sa to už riešilo, no pasívnej väčšiny je stále príliš mnoho a Hummer tam parkuje bez problémov ešte doteraz, ako keby sa všetkým okoloidúcim vysmieval.

 

Keď som sa od Tomáša odpojil, vyšiel z podniku hneď som parkujúce auto zazrel. Mal som sto chutí zahasiť oň cigaretu a nechať ju na kapote, no opýtal som sa okolostojaceho pána či auto patrí jemu. Patrilo. Nasledovalo kolo otázok a odpovedí.

Prečo tam parkuje – vraj tam býva a nemá garáž.

Prečo neparkuje inde – mohol by ale ročný poplatok za parkovacie miesto je  veľmi vysoký.

Určite na to máte peniaze, prečo tak neurobíte – nemám dôvod, dokonca to mám dovolené.

Akože dovolené??

Vicestarosta Starého mesta, jeho známy, mu dovolil parkovať v strede mesta a pokiaľ by s tým mal niekto problém, nech si ich nevšíma.

To ma vážne zarazilo.

Opýtal som sa ho či sa o svoje auto v strede mesta nebojí, a on mi prstom ukázal na vrch budovy kde ma nainštalovanú kameru.

Bol to pán v strednom veku, majiteľ viacerých podnikov v centre a aj napriek Hummeru sa mi zdal celkom rozumný, komunikatívny a nebol arogantný, ako to často býva.

Bol to rodený Bratislavčan a na otázku či tu je spokojný odpovedal nie, vraj kvôli mentalite.

A tá je aká?

Zlá veľmi zlá.

Opýtal som sa či sa to snaží nejako zmeniť. Na rozdiel odo mňa na to má prostriedky no nemá vôľu. Klasická odpoveď – rezignoval. Vraj to nemá zmysel. Spomenul som Havla, ktorý ukázal, že to zmysel má, no odpoveďou bolo že som mladý, naivný a nevidel som to čo on – pranie peňazí, mafiánske praktiky, politika v biznise a biznis v politike.

Vraj sme bezmocní. Odporučil mi z Bratislavy ale aj zo Slovenska odísť.

 

Toto mesto sa naozaj dostalo do patovej situácie. Na zmenu niečoho je potrebná podpora zo strany obyvateľov, teda väčšiny obyvateľov, no spoločnosť v Bratislave sa vyformovala tak, že ľudia sú ľahostajní ku dianiu v meste a nevyjadrujú sa. Teda na zmenu jedného je potrebné zmeniť najprv to druhé.

 

Ďakujem všetkým, ktorým to nie je jedno.

 

A na záver iba jedno.

 

Kto vlastne nesie vinu za zaparkovaný Hummer na Panskej? Jeho majiteľ, alebo pán vicestarosta, ktorý mu to povolil, vďaka ktorému je akákoľvek snaha márna, ktorý je veľmi vhodným príkladom toho, vďaka čomu v Bratislave na veľa veciach stagnujeme, nevieme sa pohnúť ďalej, prečo možno ľudia stratili vôľu? Ja neviem ako sa pán vicestarosta volá a vlastne mi to je aj jedno, pretože takých ako je on sú nespočetne množstvá.

 

Hummer práve zhmotňuje neschopnosť fungovania mestskej časti Staré mesto. A ona vážne nefunguje, tak nech tam auto stojí, nech ľudia vidia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?